Четвер 1 грудня 2022

11 червня 2014

Гуртожиток

Другим домом для наших учнів став гуртожиток на вул. Текстильна, 12, де створені сприятливі умови для проживання. Тут світлиці, ігрові кімнати, холи, кухні, обладнані електричними плитами та холодильниками, душові. В час дозвілля молоді люди мають можливість в гуртожитку знайти себе у клубах за інтересами, де працюють гуртки кулінарної справи, туристичного напряму тощо. В гуртожитку діє рада самоврядування, яка допомагає в проведенні цікавих заходів: вечорів відпочинку та вечорниць, цікавих ток-шоу, спортивних змагань та тематичних дискотек.

Належний стан в гуртожитку завжди підтримував колектив працівників, очолюваний комендантами Пшоняк М. М.

Читать далее

Адміністрація

 Директор Центру

Цьох Володимир Ігорович - директор ДНЗ "Тернопільський центр професійно-технічної освіти".   Народився 1 вересня 1961 року в с. Перепельники Зборівського району Тернопільської області. В 1979 році закінчив Львівське професійно-технічне училище та отримав кваліфікацію токаря четвертого розряду, а у 1990 році здобув кваліфікацію «Вчитель загальнотехнічних дисциплін» в Тернопільському державному педагогічному інституті ім. Я.О. Галана. В Тернопільському ЦПТО (до 2005 року – ПТУ №2 м. Тернополя) працює з 1994 року. Очолив даний навчальний заклад у 2000 році.
   Організаторські здібності Володимир Ігорович спрямовує на поліпшення роботи колективу, забезпечення високої конкурентно-спроможності на ринку праці за рахунок урізноманітнення спеціальностей, посилення різнобічних зв’язків із підприємствами, постійного оновлення матеріально-технічної бази закладу.
    У 2004 році Цьох В.І нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України», а в 2007 році за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм Володимиру Ігоровичу присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

Заступник директора з навчально-виробничої роботи

Шумка Лілія Василівна працює на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи.  Народилася 22 квітня 1974 року в м. Тернополі. В 2000р. закінчила Тернопільський державний педагогічний університет за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання і основи підприємництва", отримала кваліфікацію вчителя трудового навчання, основ підприємства, креслення, безпеки життєдіяльності.
    У 2007 році за плідну роботу з обдарованою молоддю нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, а в 2008 році нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України» за сумлінну творчу працю в системі професійно-технічної освіти, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти та досягнуті успіхи у навчанні і вихованні підростаючого покоління.

Заступник директора з навчально-виховної роботи

Нечай Дмитро Петрович – заступник директора Центру з навчально-виховної роботи. Народився 01 січня 1958 року в с. Перепельники Зборівського району Тернопільської області. Закінчив Донецьке вище військово-політичне училище інженерних військ і військ зв’язку та отримав кваліфікацію офіцера з вищою військово-політичною освітою. Працював на посадах заступника командира військової частини по політичній частині, по роботі з особовим складом, старшим офіцером відділення виховної роботи бригади, офіцером-психологом Тернопільського ОВК.

Заступник директора з навчальної роботи

Константинів Оксана Мирославівна працює на посаді заступника директора з навчальної роботи. Народилася 03 листопада 1972 року в с. Великі Гаї Тернопільського району, Тернопільської області. Закінчила Львівський державний університет ім. І.Франка за спеціальністю українська мова і література та здобула кваліфікацію «Філолог. Викладач української мови і літератури».     У 2004 році за багаторічну сумлінну працю в системі професійно-технічної освіти та досягнуті успіхи у навчанні і вихованні підростаючого покоління нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, а в 2007 році нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України» за плідну роботу з обдарованою молоддю.

Старший майстер

Петрунів Петро Григорович.
Народився 13 червня 1960 року в селі Чорнокінці Чортківського р-ну Тернопільської обл. В 1992р. закінчив Тернопільський державний педагогічний інститут за спеціальністю "Загальнотехнічні дисципліни і праця" та здобув кваліфікацію вчителя трудового навчання та загальнотехнічних дисциплін. Розпочав свою педагогічну діяльність в Центрі в 2009 році майстром виробничого навчання з професії "Слюсар з ремонту автомобілів. Оператор заправних станцій. Водій автотранспортних засобів кат "В", "С"". На посаді старшого майстра в ДНЗ "Тернопільський ЦПТО" працює з вересня 2013 року.

Старший майстер

Диченко Ольга Михайлівна.
працює на посаді старшого майстра з 2016 року.  Народилася 21 лютого 1981 року в м. Підгайці. В 2003 році закінчила Тернопільську академію народного господарства за спеціальністю «Менеджмент організацій», отримала кваліфікацію менеджер-економіст. В 2011 році закінчила Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, факультет післядипломної освіти, отримала кваліфікацію вчителя трудового навчання, конструювання та моделювання одягу, креслення і безпеки життєдіяльності. У 2016 році присвоєно педагогічне звання «Майстер виробничого навчання першої категорії».

Методист

Полиняк Ольга Василівна працює в Тернопільському центрі професійно-технічної освіти на посаді методиста. Народилася 23 лютого 1975 року в м. Тернополі. В 1997 році закінчила Тернопільський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Математика та основи інформатики» та здобула кваліфікацію учитель математики та основ інформатики.   В Тернопільському ЦПТО працює з вересня 2000 року.
    У 2006 році за значний особистий внесок у справу підготовки кваліфікованих робітничих кадрів, впровадження інноваційних технологій навчання та з нагоди святкування 40-річчя з дня створення навчального закладу нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

Методист

Малішевська Яна Олегівна працює в ДНЗ "Тернопільський центр професійно-технічної освіти" на посаді методиста. Народилася 11 червня 1978 року в м. Тернопіль. В 2001 році закінчила Тернопільський державний педагогічний університет за спеціальністю «Українська мова та література. Світова література".
  В ДНЗ "тернопільський ЦПТО"  починала свій шлях з посади вихователя у 2011р., з 2012 - на посаді викладача зарубіжної літератури. Започаткувала випуск Центрової газети.

Практичний психолог

Мицько Богдана Михайлівна

   Народилася 9 червня 1977 року в с. Вороняки Золочівського райну Львівської області. В 2004 році закінчила Тернопілський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка за спеціальністю "Психологія" та здобула кваліфікацію "Практичний психолог".
   У Центрі працює з 2002 року. В 2005 році за багаторічну сумлінну працю, професіоналзм та з нагоди Дня працівників освіти нагороджена грамотою Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

Читать далее

Історія

 

   Тернопільське технічне училище № 2 вперше гостинно відкрило свої двері в травні 1966р. Училище було створено відповідно до постанови Ради Міністрів України для підготовки кваліфікованих робітників для бавовняного комбінату, що будувався в Тернополі. 270 осіб на базі середньої школи – таким був перший контингент його учнів, які здобували професії прядильниці і ткалі. На той час наш навчальний заклад знаходився в невеликому будинку по вул. Текстильній, 4. Тут було 5 аудиторій, спортзал, їдальня. Поряд по вул. Текстильній, 6 розмістився гуртожиток на 180 місць. Виробниче навчання проводилось в тимчасово обладнаному приміщенні, де було встановлено 4 ткацьких верстати, одна рівнична та одна прядильна машини. Навчальну базу доводилось облаштовувати силами учнів, майстрів виробничого навчання, викладачів. З ентузіазмом взявся за справу невеликий, але дружній педагогічний колектив під керівництвом директора Ларіонова П.Т.

         Характерною ознакою навчально-виховного процесу став тісний взаємозв’язок теорії і практики. Оскільки Тернопільський бавовняний комбінат ще будувався, учні виїжджали на практику на текстильні підприємства Херсона, Одеси, Вовчанська, Ярославля (Росія) та інші.  Вже перші випускники в своїй більшості проявили себе кваліфікованими, відданими своїй професії робітниками, чудовими майстрами своєї справи. Деякі з них згодом повернулися в училище на роботу викладачами, майстрами виробничого навчання.

         В 1972 році базове підприємство збудувало для училища виробничі майстерні, а в 1974 році - новий типовий навчальний корпус та гуртожиток на 240 місць. Згодом було збудовано ще один гуртожиток, бо контингент учнів училища постійно зростав. В 1975 році навчальний заклад став професійно-технічним училищем. Директором училища в цей час працював Вознесенський В.В. В 1977 році училище перейшло на підготовку кваліфікованих робітників з середньою освітою. На навчання вступали учні з неповною середньою освітою. Колектив закладу поповнився за рахунок викладачів загальноосвітніх предметів.

         Училище встановило дружні зв’язки з текстильним технікумом «Добре Желязков» м. Слівен, що в Болгарії. Розпочався щорічний обмін делегаціями. Щоліта один місяць 30 учнів і працівників училища перебували в Болгарії, де проходили виробничу практику на заводі «Петковнев».

         В 1980 р. колектив училища очолив А.П. Піговський. За його керівництва училище зайняло провідне місце в області і стало одним з кращих в Україні. В училищі навчалося понад 1200 учнів, які здобували, окрім текстильних професій, професії швачок, електриків, слюсарів контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, відвідників і формувальників фарфорових виробів.

         Училище мало добру матеріально-технічну базу:

-Навчальний корпус на 21 кабінет

-Навчальні майстерні

-Їдальню

-Спортивну і актову зали

- Бібліотеку

-Гуртожитки

         В училищі проводились республіканські олімпіади з правознавства (1982р.) і математики (1985р.). В грудні 1982 року було проведено Міжнародний фестиваль, на який прибули делегації профтехучилищ з Болгарії, Білорусі, Литви, Латвії, Молдови, Росії. Делегації учнів та працівників училища побували з екскурсіями в Естонії, Латвії, Росії, Грузії та інші республіках. Великих успіхів досягло училище в розвитку художньої самодіяльності та спорті. Звання народного здобули хор, вокальний ансамбль, театр художньої слова. Хор під керівництвом Л.П. Трач став дипломантом Всеукраїнського конкурсу хорів в Донецьку, виступав в багатьох містах України та за її межами.  Чемпіонкою з велогонок стала випускниця училища Г. Страхоцька, а з ходьби В. Зозуля. Колектив училища не стояв осторонь перебудовчих процесів, що охопили країну в ІІ половині 80-их років.

         Училище було в числі перших, де утворився осередок Товариства української мови ім. Т.Г. Шевченка, а згодом осередок Народного Руху України. В жовтні 1990 року учні і працівники училища активно підтримували політичну акцію студентів з вимогою відставки уряду В. Масола, оголосивши страйк і вийшовши на Театральну площу з протестом проти комуністичного тоталітарного режиму.

         В січні 1991 року театр Художнього слова створив патріотичну програму «Народе мій, до тебе я ще верну», присвячену пам’яті загиблого в таборах поета В. Стуса. В програмі звучали заборонені владою національний гімн «Ще не вмерла Україна», а також патріотичні вірші поета.

З цією програмою колектив виступав у фінансовому, педагогічному інститутах, музичному училищі, в лікарнях і багатьох школах міста.

         В травні 1991 року Тернопільське профтехучилище № 2 відзначало 25 річний ювілей. Директором навчального закладу став В.В. Ціхоцький. З 1994 року в ПТУ №2 починає свою педагогічну діяльність Цьох В.І.

Передумови до створення Центру розпочалися ще 1994 року. У зв’язку з проблемами економічного характеру що охопили Україну після проголошення незалежності та зупинки бавовняно-прядильного комбінату, училище змушене було перейти на підготовку кваліфікованих робітників з нових професій. Припиняється підготовка з професій: “Ткаля, прядильниця, рівняльниця”. Останні групи з цих професій були випущені достроково у 1995 році за заниженим кваліфікаційним розрядом (другим). Причиною цього була зупинка Житомирського льонокомбінату. Контингент учнів та відповідно інженерно-педагогічний склад працівників зменшився. Кількість учнів становила 480. Окрім професій текстильної галузі, в училищі існували професії з таких напрямків: “Формувальник фарфорових та фаянсових виробів”; “Відвідник, перевідник малюнків”. Базовиком цих професій було підприємство фарфорового заводу. Професії “Кравець, вишивальниця”; “Кравець легкого жіночого одягу”; “Електромонтер”; “Маляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник” – стали основою перехідного контингенту учнів. Стояло питання виживання закладу. На період 90-х років ПТУ-2 було на межі закриття, хоча 80-і роки були найкращими в історії навчального закладу

З 1995 року навчальний заклад був переданий на баланс ПТУ-2. В процесі передачі училище втратило гуртожиток по вулиці Текстильна, 10, через відсутність контингенту учнів.

Першим заступник директора з НВР Цьох В.І., щоб зберегти навчальний заклад проводив перепрофілювання навчального закладу на інші професії, хоча коштів не вистачало.

В грудні 1995 року, використовуючи свої зв’язки з колегами з Чеської Республіки, В.І. Цьох відвідав швейну фабрику міста Простийов, де працювало 5500 жінок. Замовниками цієї фабрики було 25 країн світу. Там було підписано проект угоди “Про співпрацю між швейною фабрикою та училищем”. А уже в березні 1996 року 60 учнів професії “Кравець” були відправлені на переддипломну практику та працевлаштовані на швейні фабриці того ж міста. Ця співпраця тривала до 1999 року. ПТУ №2 - єдиний навчальний заклад в Україні, який мав валютний рахунок. В серпні 1997 року з незрозумілих причин мені було запропоновано посаду викладача спецдисциплін, а вже у 1998 році за відсутності годин мене переведено на посаду майстра виробничого навчання.

Вищезгадані факти мають пряме відношення до створення і розвитку ДНЗ «Тернопіський ЦПТО». Після проходження учнями практики за кордоном різко зростає контингент учнів з професії “Кравець”.

В липні 2000 року Цьоха В.І. призначено в.о. директора ПТУ-2, а 14 вересня затверджено на конкурсній основі директором цього закладу. Заклад, який прийняв Цьох В.І. був у занедбаному стані, перехідний контингент учнів у липні 2000 року становив 324 учні та 68 штатних працівників.

За період з 2000 по 2004 рік контингент учнів зростає в 2,5 рази і становить 851 учень. Ці показники є свідченням наполегливої праці всього інженерно-педагогічного колективу. Навчальний заклад повністю перепрофільовано на найбільш престижні професії, яких потребує ринок праці:

- “Оператор комп’ютерного набору. Бухгалтер”;

- ”Молодша медична сестра”;

- ”Слюсар з ремонту автомобілів. Оператор заправ. станцій. Водій кат. ”В”, ”С”;

- “Кабельник, спаювальник”;

- “Оператор поштового зв’язку. Оператор електрозв’язку. Касир в банку”;

- “Оператор телекомунікаційних послуг“).

Разом з цими професіями відновлюються професії “Електромонтер”, “Столяр” та “Кравець”.

За ініціативою Цьоха В.І. в 2004 році Тернопільське професійно-технічне училище № 2 відповідно до постанови Міністерства освіти і науки реорганізовано у Тернопільський Центр професійно-технічної освіти №1.

У 2004 році переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2004» стає викладач математики Батюк О.З. А у червні цього року викладач отримав премію Кабінету Міністрів України за внесок молоді, розбудову держави та нагороджений почесною грамотою.

У 2005 році стає гострою проблема опалення навчального закладу, яка успішно вирішується запуском власної котельні автономного опалення, протягом 5 років навчальний заклад акумулює кошти для придбання 8 котлів та модуля гарячої води. В цьому ж році замінюються всі відпрацьовані теплові комунікації подачі тепла в гуртожиток та виробничу майстерню, а також замінюються всі батареї в гуртожитку.

Відповідно до Статутної діяльності Центр з 2007 року здійснює підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст» за двома напрямами «Моделювання та конструювання промислових виробів», «Організація та експлуатація поштового зв’язку». Навчально-виховний процес підготовки молодших спеціалістів здійснюється за ступеневою системою підготовки фахівців, що дає змогу учням послідовно опановувати споріднені професії від базової до складної. На вищий ступінь навчання приймаються найбільш здібні учні за результатами конкурсного відбору.

У 2008 році Павлів О.В. прийняв участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу серед майстрів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», де здобув 3 місце.

У березні 2009 року у Центрі професійно-технічної освіти №1 проходив IV етап Всеукраїнської олімпіади з біології, екології.

У березні 2011 року проходив IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з іноземної мови.

В епоху науково-технічного прогресу, за вимогами часу ринок праці потребує молодих, ініціативних, креативних, грамотних та висококваліфікованих спеціалістів. Для того, щоб бути успішним закладом підготовки кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів Центр постійно вивчає ринок праці, модернізує і вдосконалює навчально-матеріальну базу для впровадження освітніх послуг, які користуються попитом в нашій області.

ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» здійснює підготовку  робітників високого рівня кваліфікації та молодших спеціалістів з числа випускників загальноосвітніх шкіл. Центр здійснює перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників й незайнятого населення.

Основним напрямом діяльності Центру є формування спеціаліста високого рівня, здатного використовувати професійні знання та вміння, спрямовані на покращення економічного стану держави, забезпечувати розвиток особистості, конкурентоспроможність на ринку праці.

Педагогічний склад Центру за рівнем кваліфікації, професійною компетентністю та педагогічною майстерністю здатний забезпечити якісну підготовку фахівців у відповідності з вимогами часу.

Навчальний заклад постійно співпрацює з роботодавцями, обласним центром зайнятості та проводить моніторинг вакантних посад, заявлених роботодавцями області. На основі вивчених даних потреб ринку праці, відбувається впровадження нових професій, створення матеріально-технічної бази.

Протягом останніх років проведено велику роботу із формування матеріально-технічної бази з професій. Переобладнано лабораторії, майстерні, модернізовано робочі місця учнів, створено діючі стенди-макети, оновлено плакати, інструкційні карти.

У 2010 році в унікальній книзі «Флагман сучасної освіти України-2010», яка віддзеркалює багату історію української наукової та педагогічної думки, надрукована стаття про наш Центр.

Кадровий потенціал інженерно-педагогічних працівників заслуговує найкращі слова вдячності за навчання та виховання підростаючої молоді.

Педагогічні працівники, нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України»:

1. Шумка Лілія Василівна, заступник директора з НВР;

2. Константинів Оксана Мирославівна, заступник директора з НР;

3. Дзядик Марія Володимирівна, викладач;

4. Семків Юрій Мирославович, майстер виробничого навчання;

5. Грегоращук Володимир Любомирович, керівник народного гурту «Баби»;

6. Нагірна Анна Миколаївна, вихователь;

11 березня 2010 року відбулося урочисте відкриття регіонального навчально-практичного будівельного центру створеного за сприяння Міністерства освіти і науки України та компанії «Хенкель Баутехнік» (Україна) на базі Тернопільського центру професійно-технічної освіти №1. У відкритті центру взяли участь заступник директора департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України В. В. Супрун, заступник голови облдержадміністрації Ф. Н. Шевчук, начальник відділу освітніх проектів ТОВ з іноземними інвестиціями «Хенкель Баутехнік» (Україна) Н. І. Іваній, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації І.Г. Запорожан.

У ході відкриття регіонального навчально-практичного будівельного центру за технологіями компанії «Хенкель Баутехнік»(Україна) було проведено тренінг «Майстер-клас» опорядження поверхонь декоративними штукатурками Ceresit CT-35; СТ-36; СТ-137.

У ці роки на території Центру закладено сад, з якого вже збираємо плоди. І не дивно, адже його садили вихованці, педагоги та директор Центру, в рамках акції «Озеленення та покращення благоустрою». 

В 2011 - 2012 навчальному році Центр проходив атестацію з загальноосвітньої та професійної підготовки. Відповідно до рішення ДАК України від 6 липня 2012 (протокол № 97) визнано атестованим з 14 професій (в тому числі і інтегрованих) терміном на 10 років. Відповідно до рішення РЕР від 12 червня 2012 р., протокол № 94 Центр визнано атестованим з надання освітніх послуг, пов’язаних з одержанням повної загальної середньої освіти.

Відповідно до потреб ринку у 2012 році розпочата підготовка кваліфікованих робітників із таких професій: «Кухар. Пекар. Офіціант» та «Слюсар з ремонту автомобілів. Електрозварник ручного зварювання».

У 2013 році – розпочато підготовку кваліфікованих робітників з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

У липні 2013 року у Тернопільському центрі професійно-технічної освіти №1 відбулася нарада «Хенкель Академія», був зроблений аналіз роботи, що велася протягом 6 років. В рамках цього заходу заклад був нагороджений сертифікатом лідера проекту «Хенкель Академія» у номінації «Краща динаміка розвитку ресурсного центру».

У жовтні 2013 року Кислюк М.Й. представила інноваційні будівельні технології від компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» на Всеукраїнському конкурсі у м. Києві.

11-15 листопада 2013 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу  професійної майстерності серед майстрів в/н з професії «Лицювальник-плиточник». Конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій  та змісту освіти, Управління освіти науки Сумської обласної державної адміністрації, Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області. Тернопілля представляв майстер нашого закладу, переможець ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності – Барський Я.С.

У 2013 року Дипломом лауреата Міжнародного конкурсу шкільних медіа нагороджена газета «Центрова газета» за підписом Голови Національної спілки журналістів України - О.І. Наливайка, Президента Національної академії педагогічних наук України  - В.Г. Кременя, Директора Коледжу преси та телебачення, президента Міжнародного конкурсу шкільних медіа Г.О. Головченко.

29 травня 2014 року у ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» відбулася історична подія. Уперше колектив Центру зустрічав делегацію з Європи – з м. Шяуляй  Литовської Республіки та колег із Західно-Дніпровського, Переяслав-Хмельницького центрів професійно-технічної освіти і начальника відділу професійно-технічної освіти департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА.

Литовські колеги прибули з метою обміну досвідом та для започаткування нової моделі співпраці між професійно-технічними навчальними закладами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. В рамках зустрічі відбулося засідання круглого столу «стан і перспективи розвитку професій харчової промисловості в Литві та Україні». За участю директорів, їх заступників, методистів, викладачів Переяслав-Хмельницького, Західно-Дніпровського центрів ПТО відбулася конференція на тему: «Інноваційні проекти школи професійного навчання , бізнесу і торгівлі». Про особливості виховання розмову вели члени делегацій з вихователями гуртожитку та керівниками гуртків.

З 9 по 15 червня 2014 року Шяуляйський центр професійної підготовки, а точніше його відділ торгівлі та бізнесу організував теоретичні та практичні заняття на тему: «Професійне навчання і перспективи співпраці українських та литовських професійно-технічних навчальних закладів». Після того відбулася дискусія за круглим столом на тему: «Литва і Україна:соціальне партнерство і співпраця у підготовці кваліфікованих кадрів». У рамках результативної поїздки українська делегація зустрілася з представниками комітету освіти, сейму, посольства України в Литві, міністерства освіти і науки, мером м. Шяуляй та духовенством.

1 вересня 2014 року минуло 20 років праці Цьоха В.І. в ДНЗ ТЦПТО. Так, солідна дата, але акцентувати увагу на дату, буде несправедливо, адже це час безперервної праці, яка вінчається успіхами і здобутками.

На першовересневій, урочистій лінійці з привітальним словом звернулися до присутніх заступник начальника управління професійної та вищої освіти, фінансово-економічного та правового забезпечення, начальник відділу департаменту освіти науки Тернопільської облдержадміністрації Цьомик І. П. та директор Тернопільської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Юрчишин В. І. Вже стало доброю традицією ДНЗ «Тернопільського ЦПТО» - кожну справу починати з молитви. Отець Іван звершив молитву та освятив новозведену капличку Матері Божої, Покровительки нашого навчального закладу та стелу Героям України. Всі присутні вшанували пам'ять загиблих борців хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальної дошки.

7 листопада 2014 року учні нашого навчального закладу прийняли участь у благодійному марафоні  «Діти – Янголи Миру». Суть марафону – підтримати українських військових та закликати всіх до миру.

У зв’язку з складною ситуацією, яка склалася на Сході України та осінньо-зимовим періодом виникла потреба у забезпеченні бійців АТО теплим спецодягом. Відповідно до наказу ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» від 18 листопада 2014 року
№ 592 учні професії «Кравець. Закрійник» виготовляли вироби на замовлення Міністерства оборони України та вироби для воїнів АТО на дочірньому підприємстві швейна експериментальна фабрика «Надія». Молоді фахівці працювали у бригадах з досвідченими робітниками, шили костюми з водовідштовхувальних матеріалів, а також утеплені куртки та комбінезони для захисників України. Про цю подію було відзначено в офіційному виданні Міністерства освіти і науки України “Освіта України”.

25 грудня 2014 року ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» - відзначив свій перший ювілей. Центр гостинно відчинив свої двері для всього педагогічного колективу та високоповажних гостей – о. І. Козія настоятеля храму Святого Івана Богослова та Л. Л. Крупи – директора департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА.

З 2 по 5 січня 2015 року у ДНЗ «Тернопільський ПТО» перебували учні з Луганщини, які святкували різдвяні свята на Тернопіллі. Директор навчального закладу гостинно прийняв учнів та педагогів, забезпечив всіх затишними кімнатами, смачними вечерями та сніданками, а також запросив художніх керівників Центру виступити із різдвяною програмою. Колядники вітали всіх веселою колядкою, бажали мирного неба та народження Ісуса в кожному серці. До слів привітання приєдналися – директор Центру В.І. Цьох та директор департаменту освіти та науки Тернопільської ОДА  Л.Л. Крупа, який подарував гостям солодощі.

5 березня 2015 за ініціативи активного волонтера Шестопалко М. В. та директора ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» Цьоха В. І. в навчальному закладі випікали смачні тестечка для бійців АТО. До цієї благородної справи були залучені волонтери міста, майстри виробничого навчання та учні з професії «Кухар. Пекар. Офіціант» та кухарі закладу. Всі з любов’ю та гарячим серцем випікали смаколики, робота горіла під руками кожного, непомітно 17 ящиків були наповнені смачним здобним печивом.

10 березня 2015 року у ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» в рамках обласної акції із спільного хорового виконання Державного Гімну України «…Наречемось України вірними синами…», присвяченої 150-й річниці першого публічного виконання національного гімну – учнівський та інженерно-педагогічний колектив спільно виконали «Ще не вмерли України» на подвір’ї Центру.

Навчальний заклад працює ефективно, оперативно та гнучко завдячуючи всьому інженерно-педагогічному колективу, господарському персоналу та команді професіоналів, які оперативно реагують на вимоги сьогодення.

 

 

 

Читать далее