Четвер 1 грудня 2022

червня 2014

27 червня 2014

В добру путь, випускники!

  27 червня ДНЗ «Тернопільський центр професійно-технічної освіти» - проводжав у доросле, самостійне життя своїх випускників. Вихованці Центру із здобутими знаннями, вміннями і практичними навичками впевнено дивляться у майбутнє.

Читать далее

25 червня 2014

Методична комісія викладачів іноземних мов

Знання іноземних мов завжди було ознакою високої культури, освіченості, оскільки дають можливість комунікувати з іншими народами, налагоджувати плідну співпрацю. Це можливість отримати цінний досвід, ознайомитися з історією, культурою та досягненнями інших націй. За умов входження України до європейської спільноти такі знання перетворюються на нагальну необхідність. Тому цілком закономірно, що викладачі ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» намагаються дати своїм вихованцям ґрунтовні знання з цього навчального предмету.

 

На засіданнях методичної комісії розглядаються актуальні питання сьогодення, а саме формування стійкої мотивації до вивчення іноземної мови, формування мовленнєвої культури, творчих здібностей, культури полеміки, критичного мислення, самостійного аналізу та оцінювання прочитаного; сучасні технології навчання як основний засіб розвитку комунікативної компетенції учнів.

Викладачі методичної комісії іноземних мов намагаються не лише навчити учнів розмовляти іноземними мовами, але й розширити світогляд, орієнтацію в сучасному світі, виробити власний зрілий погляд на суспільні процеси. У своїй роботі використовують сучасні методи та засоби навчання, діляться досвідом викладання із колегами: неодноразово на базі Центру проводилися обласні засідання методичної комісії викладачів іноземних мов та ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з англійської та німецької мов. Учні Центру щорічно є серед переможців ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської та німецької мов.

Досвідченими викладачами методичної комісії проводяться майстер-класи для молодих спеціалістів.

Щорічно в ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» проходить Тиждень іноземних мов, на якому проведено конкурс групових учнівських проектів на тему: «Проблеми молоді», інформацію на котрих учні подавали англійською та німецькими мовами. Всі проектні роботи було виставлено на огляд і обговорення, а в кінці тижня підведено підсумок.

Для учнів всіх груп викладачами англійської та німецької мов було проведено виховні заходи «Проблеми сучасних підлітків». Метою заходу була активізація знання лексичного матеріалу з теми, навичок говоріння, формування навичок зв’язного мовлення з іноземних мов. Крім того, учні Центру приймали активну участь у караоке пісень іноземною мовою, опитуванні  «Визначення рівня своєї толерантності».

 

Читать далее

Методкомісія педагогічних працівників слюсарної, електрозварювальної та автомобільної справи

Донедавна автомобіль вважався предметом розкоші, а тепер – це перша необхідність і у приватному господарстві, і на виробництві. Швидкий розвиток автомобілебудування, використання автомобілів у всіх галузях вимагає освічених та озброєних сучасними знаннями фахівців.

Враховуючи вимоги часу, престиж і популярність цієї професії, гостру необхідність у фахівцях автомобільної справи, ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» готує кваліфікованих робітників з цього напряму.

Навчаючись цієї професії, учні оволодівають знаннями і навиками з конструкції, ремонту, технічного обслуговування автомобілів. Організація навчального процесу також передбачає паралельне навчання для отримання прав водія категорії «В».

Навчають учнів правильному водінню легковими та вантажними автомобілями в будь-яких дорожніх і погодних умовах. Неодноразове повторення складних вправ під професійним керівництвом досвідчених інструкторів, під час регулярних занять з початківцями-водіями, дозволяє виробити та вдосконалити необхідні елементи водіння.

Члени методичної комісії створюють всі умови, щоб навчання цієї професій було якісним, а здобуті знання – міцними  та ґрунтовними.

Викладачі та майстри виробничого навчання методичної комісії – молоді, дієві, ініціативні.

На засіданнях методичної комісії розглядаються актуальні для галузі питання, велика увага приділяється питанню якості проведення уроків як загальнопрофесійної та професійно-теоретичної підготовок, так і покращення якості уроків виробничого навчання.

Тиждень професії традиційно проводиться у кінці жовтня, він приурочується до Дня автомобіліста. Програма Тижня насичена, містить різнопланові заходи: конкурс стінгазет з професії, змагання з міні-футболу між учнями груп автослюсарних професій, конкурси професійної майстерності  з професії «Автослюсар», з практичного водіння, з професії «Електрозварник ручного зварювання», з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Традиційними вже стали і зустрічі з правоохоронцями, заходи з безпеки дорожнього руху, візитні картки з професій, екскурсії в ТНТУ ім. І. Пулюя.

Очолює методичну комісію педагогічних працівників напряму слюсарної, електрозварювальної  та автомобільної справи – Меліков Павло Іванович.

За участь в обласному огляді- майданчиків для навчання з початкового керування транспортними засобами ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» у грудні 2018 року нагороджено дипломом першого ступеня.

Велика увага приділяється доукомплектуванню навчальних приміщень, розробляються комп’ютерні презентації.

 

 

 

 

Читать далее

Методична комісія педагогічних працівників комп’ютерних технологій та економічних дисциплін

 Голова методкомісії – Богач Ніна Василівна

В дану методкомісію входить 10 чоловік.

Проблема, над якою працює методкомісія: Формування особистісного потенціалу учнів та розвиток їх творчих здібностей шляхом використання інноваційних технологій

На засіданнях в І семестрі 2014-2015 н.р. розглядалися питання щодо використання методів інтерактивного навчання, формування колективу, його вплив на виховання особистості, аналіз стану забезпечення предметів комп’ютерного циклу, економічних дисциплін та виробничого навчання засобами навчання, розвиток інтелектуально-пізнавальних та творчих здібностей учнів на уроках інформатики та інформаційних технологій, методи навчання та оцінювання знань учнів, рольові ігри на уроках, використання інтерактивних технологій на уроках предметів комп’ютерного циклу

З 24 листопада по 28 листопада 2014 року проходив Тиждень професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» спільно з економічними дисциплінами: лінійка; заходи, присвячені Дню Гідності і Свободи; благодійний ярмарок «Хай серце не втрачає доброти»; робота фотостудії «Ексклюзив»; «Новини з павутини»; крамничка «Наші доробки»; надання поліграфічних послуг; брейн-ринг; виховна година «Як заощаджувати гроші»; виставка «Великі українці»; виховна година «Діагноз: гаджет-залежність» ; демонстрація учнівських презентацій. Надання консультацій з приводу модернізації, купівлі комп’ютерної техніки, установлення програмного забезпечення.

Розроблено комп’ютерні презентації до уроків в\н та професійно-теоретичної підготовки.

 

 

 

Читать далее

Методкомісія педагогічних працівників будівельних професій

Будівельник – одна із найважливіших і найпрекрасніших професій на землі. Праця будівельника – вічна. Без неї не обходилося жодне суспільство впродовж усієї історії розвитку людства. Саме від цих спеціалістів нині залежить, чи ставатимуть наші міста і села привабливішими.

Будівельник залишає після себе будинок – немов пам’ятник. Це сама мирна, благородна і почесна професія. На будівництві працюють робітники багатьох професій: муляри, штукатури, маляри, лицювальники–плиточники та інші.

Педагогічні працівники методичної комісії будівельної справи вкладають у роботу свою душу, ставляться до учнів відкрито, доброзичливо. Адже знають, що лише таку людину, такого викладача і майстра в/н учні полюблять, зрозуміють і під його керівництвом намагатимуться виконати всі завдання. Належна теоретична та практична підготовки дають можливість випускникам з успіхом виконувати функції кваліфікованого робітника.

Голова методкомісії Кислюк Марія Йосипівна – людина високої професійної майстерності, невичерпної енергії, свій творчий доробок та величезний досвід передає учням та молодим педагогам.

Навчання цієї професії невідривно пов’язане з практичною діяльністю. Велику допомогу у підготовці висококваліфікованих робітників надають майстри виробничого навчання, які є справжніми професіоналами своєї справи.

Майстри виробничого навчання професії компетентні педагоги, які вміло формують професійні вміння, навички та любов до будівельної справи у випускників. Сьогодні ми гордимося учнями, які були і є активними учасниками  та призерами конкурсів професійної майстерності.

Заходи Тижня професій будівельного напрямку спрямовані на створення умов для реалізації творчих здібностей учнів, на активізацію та розвиток пізнавального інтересу до професії. Протягом тижня проводяться різноманітні заходи: презентації професії, показові уроки, майстер-класи з опорядження поверхонь декоративними штукатурками ТМ Церезіт, інформаційно-просвітницькі виховні години. Окрім того, протягом Тижня учні приймають участь у конкурсах професійної майстерності з професій, що сприяють розвитку виробничої культури та логічного, аналітичного та просторового мислення, формують в них практичні навички застосування знань, які вони здобувають на уроках  теоретичної підготовки.

Відомо, що будівельна справа – одна з найнадійніших, а той, хто обере собі цю професію – аж ніяк не прогадає. Бо попит на таких фахівців буде завжди, тож без роботи сидіти не доведеться, як і без шматка хліба. Необхідно стати майстром своєї справи та не боятися нічого нового. Тоді не так важливо буде, що будувати: фортецю для феодала, модернізований котедж чи щось надсучасне і надгігантське. Головне, – що твоя робота приносить величезну користь, її помічають, вона стає не просто частиною міста, а й цілою історією. А вона, до речі, має здатність повторюватися. Так що не за горами нові піраміди, висячі сади Семіраміди, величні храми та Ейфелеві вежі…

Читать далее

Методична комісія викладачів математичних дисциплін та інформаційних технологій

Методична комісія викладачів математичних дисциплін та інформаційних технологійвключає 6працьовитих та творчих викладачів. Вони не тільки навчають вихованців, а, насамперед, вчать їх трудитися, не бути байдужими до всього, що відбувається навколо, розуміти глибинну красу власної людської гідності.

Усі викладачі методичної комісії вміло застосовують на уроках інноваційні технології навчання. Це і комп’ютерні технології, і метод проектів, і робота в групах, і уроки-семінари, і дидактичні ігри на уроках, і уроки-змагання.

Викладачі природничо-математичних дисциплін – це подвижники, невсипущі та енергійні організатори позаурочних заходів: «Слабка ланка», математичні шоу «Люблю математику», «Математична еврика», «Вчені фізики – Нобелівські лауреати», «Досягнення українських фізиків на службі людині», «Нові астрономічні відкриття».

На засіданнях методичної комісії розглядаються актуальні для сьогодення питання, а саме: формування інформаційної компетентності учнів на уроках інформатики; використання міжпредметних зв’язків у системі викладання предметів фізико-математичного циклу; використання інтерактивних технологій навчання на уроках фізики; шляхи підвищення рівнів навчальних досягнень учнів на уроках фізики, математики та інформатики.

Щорічно проводиться тиждень математики, фізики та інформатики. Заходи якого спрямовуються на створення умов для реалізації творчих здібностей учнів, на активізацію та розвиток пізнавального інтересу до математики, фізики та інформатики.

Протягом тижня проведено різноманітні заходи: фізичну та математичну вікторини, конкурсиматематичних листівок, інформаційнихребусів, переглянуто учнівські презентації на тему «Комп’ютери майбутнього.

Проведення тижня математики, фізики та інформатики сприяли розвитку математичної культури та грамотності учнів, логічного, аналітичного та просторового мислення, підвищенню інтелектуального рівня, формували в них практичні навички застосування знань, які вони здобули на урокахта дав змогу провести цікаве, змістовне і корисне дозвілля.

Відповідно до підсумків обласного огляду-конкурсу навчальних кабінетівматематики закладів професійної (професійно-технічної) освіти кабінет ДНЗ «Тернопільський центр професійно-технічної освіти» – завідувач Батюк Олег Зіновійович – нагороджено дипломом ІІІ ступеня управління освіти і науки облдержадміністрації.

 

 

 

 

Читать далее

Методична комісія викладачів суспільних дисциплін

Щоб ступати крок за кроком у майбутнє рідного народу, треба, найперше, бути знавцем минувшини, розуміти її вагу на сучасному етапі розвитку суспільства.

Формуванню в учнів історичного мислення, світогляду, набуттю навичок історичного аналізу, вихованню високого рівня культури, громадянської відповідальності, національної гідності, патріотизму, прищепленню глибокої зацікавленості духовною скарбницею українського народу, вихованню правової культури сприяють заняття та виховні заходи, що проводяться викладачами методичної комісії предметів суспільного циклу.

 

 

 

На засіданнях методичної комісії розглядаються актуальні питання сьогодення, а саме вдосконалення інноваційних технологій при вивченні дисциплін суспільного циклу; формування навчально-методичного процесу спрямованого на розвиток особистості учня, та досягнення ним якісного освітнього рівня; постійно працюють над створенням умов для свідомої орієнтації учнів у сучасному світі, суспільстві, формуванню в них відповідальної соціальної та громадянської позиції, підвищення рівня духовної культури учнів, культури спілкування й діяльності для сприяння їх соціалізації, активному включенню в соціально-політичне та економічне життя суспільства, свідомому вибору та підготовці до майбутньої професійної діяльності.Самовіддана праця викладачів суспільних дисциплін завжди дає добрий ужинок, збагачує розум, честь, совість молодого покоління. Вимогливість викладача до учнів поєднується з гуманним, демократичним ставленням до кожного. Таке виконання своїх професійних обов’язків забезпечує високу результативність та якість роботи. Кожного року учні Центру успішно виступають на ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, завойовуючи призові місця.

Щорічно викладачі суспільних дисциплін проводять Тиждень суспільних дисциплін та правових знань в рамках якого проведено виставку літератури на юридичну тематику: «Справедливість і благо є закон законів», інформаційних матеріалів із географії на тему: «Найвідоміші географічні куточки світу»; організовано відеопрезентації «Конституційний процес в Україні», «Найвідоміші картини світу»; виховну годину: «Християнські традиції. До чого приводить порушення Божого Закону»; години спілкування: «Особливості юридичної відповідальності неповнолітніх згідно чинного українського законодавства», «Трудові права учня, який проходить виробничу практику»; організовано відвідування учнями Тернопільського обласного краєзнавчого музею та Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів.

 

 

Читать далее

Методична комісія викладачів фізичної культури та здоров'я, захисту Вітчизни, охорони праці

 Голова методкомісії – Лисиканич Ольга Іванівна

В дану методкомісію входить 10 чоловік.

Проблема, над якою працює методкомісія: «Організація творчого пошуку та виявлення нових педагогічних ідей з метою підвищення ефективності навчання і виховання.»

На засіданнях 2014-2015 н.р заплановані питання: - «Викладання дисципліни «Основи охорони праці» із застосуванням сучасних інформаційних технологій» (Яремчук І.М.), - «Використання елементів тактичної підготовки в спортивних іграх із метою розвитку інтелектуальних здібностей» (Лисиканич О.І.), - «Тактико-технічні дії гравців при зонному і персональному захисті у баскетболі» (Павлович В.Т.), «Хвороби серцево-судинної системи» (Безкоровайна Г.П.), «Сучасні види спорту» (Фігурська Н.В.)

На уроках  викладачі проводять пошукову роботу, яка спрямована не тільки на формування рухових умінь і навичок, але й на збереження та зміцнення здоров’я учнів. Розробка роздаткового матеріалу до уроків основи здоров’я людини, цивільний захист навчального закладу. Обговорення роботи гуртка «Юний стрілець»

На першість Центру були проведені змагання з настільного тенісу, шахів, легка атлетика, футбол, волейбол юнаки.

Гарні результати показали і на обласних змаганнях: І місце юнаки на змаганнях  з настільного тенісу, 2 місце дівчата  - з настільного тенісу, 1 місце юнаки – на змаганнях з шахмат; учениця групи 32 Бай Юлія посіла 2 особисте місце на змаганнях з настільного тенісу, учень групи ТУ2 Більчук Віктор посів 1 особисте місце на змаганнях з шахів, Шандурський Назар (група  ТУ-5)  посів 3 особисте місце на змаганнях з настільного тенісу, Точицька Ольга (група 30) посіла 2 особисте місце на змаганнях з настільного тенісу.

19 листопада 2014 року в спортзалах ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» та ВПУ №4 відбулися обласні змагання з настільного тенісу, в яких взяли участь 18 команд юнаків і 18 команд дівчат. Учні нашого закладу Шандурський Назар (група  ТУ-5), Романів Сергій ( група ТУ-4) стали чемпіонами області серед юнаків. Не залишились без нагород і наші дівчата: срібні медалі здобула команда в складі Бай Юлії (група №32) та Точицької Ольги (група 30).

Не відстають від учнів і працівники. У турнірі з міні-футболу на кубок "Святого Миколая" серед працівників професійно-технічних закладів області команда нашого Центру стала переможцем турніру, педпрацівники нагороджені перехідним кубком і грамотами.

16 по 30 вересня 2014 року проводяться змагання з нагоди Олімпійського тижня.    В рамках тижня викладачами фізичної культури заплановано змагання з легкої атлетики (стадіон «Текстильник»), конкурс стінгазет, змагання з шахів та настільного тенісу, перегляд фільму на фізкультурно-оздоровчу тематику. З 22 по 29 вересня проходила першість Центру з футболу серед учнів першого курсу.

 

 

 

 

Читать далее

Методична комісія класних керівників та вихователів

 

Сьогодні педагогічний колектив Центру, поєднуючи загальнолюдські та національні підходи до виховного процесу акцентує увагу на формуванні в учнів моральних принципів, громадянської позиції, правової свідомості, естетичних смаків, трудових навиків, розвитку пізнавальних інтересів. Тому з метою досягнення належного рівня виховання у Центрі розроблено цілісну систему дій та заходів, спрямованих на розвиток творчого потенціалу колективу в цілому.

Центральну роль у процесі виховання належить керівникам навчальних груп, головним завданням яких є здійснення наукового керівництва процесом становлення особистості у колективі та через колектив. Керівники груп відповідають за те, щоб кожен вихованець, оволодіваючи професією, виявляв себе одночасно активним громадянином, умілим організатором, ідейним національним борцем. З метою вдосконалення навчально-виховної роботи, координації роботи керівників груп діє методична комісія класних керівників та вихователів, яку очолює досвідчений, вимогливий і доброзичливий педагог – Ігор Ігорович Мацишин.

У Центрі учні проводять чимало часу. Для юнаків і дівчат, що приїжджають на навчання з Тернопільської та сусідніх областей, гуртожиток Центру стає другою домівкою. Вихователі ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» створюють у ньому умови для задоволення потреб у вільному спілкуванні, занятті улюбленою справою, фізичному розвитку, корисному та змістовному відпочинку.

Вміла організація життєдіяльності учнів у гуртожитку Центру має величезний виховний потенціал. Вихователі турботливі, відповідальні, вимогливі і доброзичливі – дбають про створення домашнього затишку.

 

 

 

Читать далее

Методкомісія педагогічних працівників поштового,електрозв’язку та економічних дисциплін

Сучасний зв'язок – складний механізм, що функціонує в системі соціально-економічного комплексу держави – є однією з найважливіших галузей народного господарства України. Високоякісна робота зв’язку має величезне значення для розвитку країни, зміцнення її економічної і оборонної здатності державного апарату, всебічного задоволення культурно-побутових запитів населення.

Підприємства зв’язку та філії банку потребують висококваліфікованих робітників. Оператори повинні уміло та високоякісно надавати послуги зв’язку та банку, бути освіченими та обізнаними в технологіях, вільно володіти українською мовою, досконало володіти комп’ютерною та офісною технікою.

Для забезпечення галузі зв’язку та філій банку кваліфікованими кадрами ДНЗ «Тернопільський центр професійно-технічної освіти» у 2002 році розпочав підготовку кваліфікованих робітників з професій «Оператор поштового зв’язку. Оператор електрозв’язку. Касир (в банку)». На даний час на підприємствах зв’язку Тернопільщини працюють близько 300 випускників нашого закладу.

Людмила Василівна Гонта – голова методичної комісії – надає постійну методичну допомогу викладачам та майстрам виробничого навчання для проведення занять і у створенні комплексу методичного забезпечення професії.

Найбільшим пріоритетом педагогів методичної комісії є вдосконалення фахового рівня, вивчення питань з вибору найкращих прийомів і методів навчання. Викладачі та майстри виробничого навчання постійно підвищують свій фаховий рівень, ними проводиться велика методична робота.

Для полегшення навчання учнів викладачі та майстри виробничого навчання постійно вдосконалюють методичну базу, розробляють та видають посібники та робочі зошити.

Майстри виробничого навчання – цілеспрямовані і наполегливі в роботі, на високому професійному рівні доносять знання до учнів. Вони вміло використовують проблемні ситуації, спонукають учнів до самостійних пошуків, творчо організовують роботу. Майстри виробничого навчання вважають, що запорукою успіху у підготовці майбутніх фахівців пошти та зв’язку є активне застосування найновіших виробничих технологій на уроках виробничого навчання. На їхню думку, на уроках необхідно створювати умови для розвитку учнів, їх самореалізації та самоствердження – саме на цьому базуються інноваційні технології навчання.

Програма Тижня професії передбачає демонстрацію відеоматеріалів по темі, виховні години, конкурс професійної майстерності з професій, проведення навчально-пізнавальних заходів, конкурсів «Моя вітальна листівка», «Конкурс ребусів»

Методична комісія педагогічних працівників поштового та електрозв’язку використовує різні шляхи організації процесу навчання. Насамперед, це посилення цілеспрямованості і мотивації навчання (спрямованість його на формування в учнів професійних знань і вмінь), поглиблення інформаційної ємкості змісту професійного навчання (за допомогою використання міжпредметних зв’язків, опорних конспектів, комплексно-методичного забезпечення професії), застосування творчого підходу до навчання, активних методів і форм.

 

Читать далее