Методична комісія викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури

Українська мова та література, зарубіжна література відіграють велику роль у вихованні молодого покоління. Саме від юних сердець залежатиме, чи джерело рідної мови замулилось в учнівських душах, чи пружно і вільно дихатиме, чи перерветься золота нитка тисячоліть, а чи оживе й заграє на небозводі барвами веселковими. Тільки завдяки рідному слову ми можемо виходити на широкі шляхи світу.

На засіданнях методичної комісії української мови та літератури, зарубіжної літератури викладачі розглядаються питання використання інформаційно-комунікаційних технологій як засобу активації пізнавальної діяльності учнів; застосування засобів візуалізації навчального матеріалу на уроках.

Викладачі прагнуть будувати свої уроки змістовними, цікавими, доступними для учнів з різним рівнем знань. Педагоги шукають різні підходи, застосовують інноваційні форми і методи, які дають можливість пристосувати навчальний процес до індивідуальної особистості учня, розробляють дидактичні матеріали, які допомагають учням працювати на уроках з повною віддачею.

У творчому доробку уроки – пам’яті, диспути, репортажі, конференції, театри, концерти, які засвідчують високий професійний рівень, майстерність та прагнення нетрадиційно викладати свій предмет.

Викладачі методичної комісії ведуть активну позаурочну роботу, спрямовану на розвиток пізнавального інтересу, творчості учнів. Традиційним у листопаді став предметний Тиждень української мови приурочений Дню української писемності, у ході якого проводяться мовно-літературні конкурси, зустрічі з письменниками, тематичні виховні години, які сприяють формуванню у серці ніжної любові і щирої поваги до величної й прекрасної української мови.

Учні Центру взяли активну участь у І етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який проходив в рамках Тижня.

Проведено літературно-музичну композицію «О, возвелич  усіх нас знову, як світоч, будь нам, рідна мово!», під час якої учні мали чудову можливість дізнатися про історію життя Нестора-літописця, про тернистий шлях становлення української мови.

Кожного року вихованці та викладачі нашого закладу доєднуються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Крила України».