Методична комісія викладачів фізичної культури та охорони праці

Викладачі методичної комісії фізичної культури та охорони праці допомагають кожному учневі знайти своє місце у світі спорту, бути небайдужими до свого здоров’я, приймати участь у спортивних тренуваннях, змаганнях і здобути нові перемоги.Не лише фізично, а й морально зміцнюють молодь заняття фізичної культури, метою яких є формування в юнаків та дівчат потреби у фізичному самовдосконаленні, підготовки до активної виробничої діяльності.

Члени методичної комісії фізичної культури та охорони праці – власним прикладом залучають учнів до ведення здорового способу життя, занять фізичною культурою та спортом. Наші викладачі – кваліфіковані та титуловані спортсмени, які активно беруть участь у змаганнях, поєднуючи цю діяльність із викладацькою. Олеськів Тарас Іванович – кандидат у майстри спорту з карате, учасник та призер змагань з різних видів єдиноборств, Флентей Йосип Іванович – учасник першості області з футболу та з футзалу у вищій лізі серед дорослих. Трачук Микола Мирославович – переможець обласних змагань з легкої атлетики у бігу на 3000 м.

Під керівництвом цих викладачів у ДНЗ «Тернопільський центр ПТО» функціонують спортивні секції:

- з волейболу;

- з баскетболу;

- з настільного тенісу;

- з легкої атлетики

- з футболу.

Систематична секційна позаурочна робота дає свої плоди – уже декілька років поспіль наш навчальний заклад посідає перше місце або попадає в трійку лідерів у щорічному загальнокомандному заліку в обласних змаганнях з різних видів спорту.

Гордістю нашого Центру є учні:  Антонюк Андрій – срібний призер Чемпіонату світу з греко-римської боротьби серед юніорів, переможець та призер багатьох міжнародних турнірів, який не тільки на юніорському рівні, а й на дорослому досягає хороших результатів; Зозуляк Юлія – дворазова переможниця та багаторазовий призер обласних змагань з важкої атлетики у ваговій категорії до 55 кг серед юніорів; Петришин Олена – багаторазова учасниця Чемпіонату України з важкої атлетики серед юніорів, переможниця та призер обласних змагань; Бобрівець Анастасія – переможниця всеукраїнських змагань з кікбоксингу серед юніорів.

Необхідною умовою ефективних та безпечних занять фізичною культурою та спортом є відповідні матеріально-технічні умови, тому з кожним роком розвивається та вдосконалюється спортивна база Центру, зокрема для зручного проведення занять та змагань учнів збудовано огороджений літній спортивний майданчик, щороку закупляються нові м’ячі та ракетки, інше необхідне оснащення для уроків.

Всі викладачі – хороші спеціалісти своєї справи, строгі та вимогливі, наполегливі та справедливі. Глибоко усвідомлюючи, що здоров’я нації залежить від духовного та фізичного виховання – активно залучають учнівську молодь до здорового способу життя. Неординарність і креативність викладачів проявляється не тільки у процесі навчання, а й у позаурочний час, зокрема вони є організаторами конкурсів «Красуня Центру», «Богатирські ігри», «Козацькі забави», «Лицар року».

Щороку у вересні методична комісія організовує проведення Тижня фізичної культури, в рамках якого проводяться змагання з різних видів спорту серед учнів І-ІІІ курсів, виставка стінгазет та інші заходи.

Як зберегти здоров’я та життя під час виробничого навчання та діяльності – навчають викладачі охорони праці. Уроки проводяться зазвичай у кабінеті охорони праці, який обладнаний відповідно до вимог сучасності – стендами, плакатами, відеотекою, комплектами спецодягу та засобів індивідуального захисту про професіях, довідковою та періодичною літературою з предмету.

Щороку в листопаді викладачі охорони праці та інженер з охорони праці спільно проводять тиждень безпеки життєдіяльності, а 28 квітня – День охорони праці, у рамках яких організовуються зустрічі та навчання з представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій з питань пожежної безпеки, надання першої допомоги потерпілим. Також викладачі організовують перегляд учнями пізнавальних відеофільмів з охорони праці та безпеки життєдіяльності, проводять вікторини та виставки стінгазет.

Проблема над якою працює метод комісія: «Формування особистості учня на основі розвитку його ключових компетентностей, творчих можливостей, самовдосконалення». В даному напрямку кваліфіковані викладачі охорони праці готують свої методичні розробки. Зокрема методичний посібник для викладачів та учнів ПТНЗ «Тестові завдання з охорони праці та їх використання на уроках» отримав на обласному конкурсі методичних розробок диплом І ступеня.