Відбувся Тиждень української мови

    З 9 по 13 листопада 2015 року проходив тиждень української мови, присвячений Дню писемності під гаслом: «Розквітай же, рідна українська мово!»

    Багато є таємниць у світі, і одна з найбільших – це мова. З раннього дитинства і до глибини старості людина невіддільно пов’язана з мовою, єдиним знаряддям, що вивищує людину над світом, що робить її нездоланною в пошуках істини.

   9 листопада в Україні щороку відзначається День української мови та писемності. За православним календарем - це день вшанування Преподобного Нестора Літописця – прабатька української писемності.

   Корені українського слова проросли з найдавніших діалектів праслов’янських племен, рясними пагонами розвинулися в часи Давньоруської держави. Древнє слово квітами-перлами розцвітало у найдавніших пам’ятках культури Київської Русі, у полемічних творах, у красному письменстві різних часів.

Тиждень української мови розпочався з урочистої лінійки. Реганич М.П. – викладач української мови та літератури - коротко розповіла про відзначення в Україні Дня української писемності, ознайомила учнівський колектив із заходами проведення тижня.

9 листопада викладачами української мови та літератури проведено конкурс знавців української мови імені П. Яцика. Цього ж дня учні Центру написали Всеукраїнський диктант національної єдності.

10 листопада проведено виставку учнівських проектів: «Душа тисячоліть шукає себе в слові». Під час великих перерв учні переглянули відео про мову «Слова …у вас мудрість вічна і любов жива».

11 листопада відбулося засідання «Поетичного кафе».

Мовознавча вікторина «Веселкова різнобарвність» проведена 12 листопада. Завершила предметний тиждень літературно-музична композиція «О мово рідна, душа голосна України» відбулася в актовій залі Центру.

Проведені заходи спрямовані на підтримку рідної мови, її вивчення та розвиток, пропаганду та популяризацію, демонстрацію її краси і багатства, літературної довершеності.

 

 

 

 

 

 

 

Фотогалерея

Інші фото

Онлайн

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі