ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» - крокує до Європи

з ДПТНЗ «Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти», ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти», а також начальника відділу професійно-технічної освіти департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації. 

   Литовські колеги прибули з метою обміну досвідом та для започаткування нової успішної моделі співпраці між професійно-технічними навчальними закладами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
  Зустріч розпочалася концертом, на початку якого литовську делегацію зустріли хлібом-сіллю, як велять давні українські традиції.
  
   З привітальним словом виступили: Піхурко О.В., Цьох В.І., Рената Вершінскене (завідувач відділу торгівлі і бізнесу Центру професійної підготовки м.Шяуляй) і Чесловас Абромайтіс.
   У залі панувала тепла атмосфера, яку підсилювали чари української пісні, виконаної учасниками художньої самодіяльності. Після завершення концертної програми відбувалося знайомство серед дирекції та педагогічних колективів всіх сторін. 

   Заходи, які відбувалися під час міжнародної культурно-освітньої поїздки були зазначені в програмі. Це дозволило українським та литовським колегам максимально тісно співпрацювати, обмінюватись досвідом з педагогічним колективом та оглядом матеріально-технічного і методичного забезпечення ДНЗ «Тернопільський ЦПТО». Відбулось знайомство з адміністрацією та педагогічним колективом ДНЗ «Почаївське вище професійне училище» та проведене засідання спільного круглого столу, де йшлося про «Стан у перспективі розвитку професій харчової промисловості в Литві та Україні». За участю директорів, заступників директорів, методистів, викладачів професійно-технічних навчальних закладів Переяслав-Хмельницького, Західно-Дніпровський центрів професійно-технічної освіти та начальника відділу професійно-технічної освіти департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулася конференція на тему: «Інноваційні проекти школи професійного навчання, бізнесу і торгівлі». Про особливості виховання, зокрема, про «Цікаве дозвілля учнів – шлях до ефективного навчання», обговорювали за участю вихователів гуртожитку та керівників гуртків.
   В ході зустрічі було здійснено ряд екскурсій. Делегація відвідала освітню столицю України – місто Львів, зокрема Національний університет «Львівська політехніка» та Львівський національний університет ім. І. Франка. Відвідали найбільші православні святині: - джерело святої праведної Анни. Там була можливість напитися води, зануритися у купальні з цілющою водою, а крім того помилуватися чудовими архітектурними пам’ятками та мальовничими пейзажами.
   У Почаївській Свято-Успенській лаврі делегація продовжила своє паломництво. Під час екскурсії монастирем дізналися про історію закладання лаври і її храмів. Почули про чудесні історії зцілення, які там відбулися, оглянули інтер’єри монастирських церков, де є багато цінних ікон та розписів.
   Після екскурсійної розповіді про лавру був вільний час для прогулянки територією монастиря, молитви, огляду чудової панорами та навколишньої місцевості, покупки предметів сакрального змісту та сувенірів.
   Під час екскурсії до марійського духовного центру в с. Зарваниця всі бажаючі мали можливість поклонитися чудотворній іконі Богородиці, ознайомитися з переказами про ЇЇ з’яву.  Завершальним етапом зустрічі було підведення підсумків роботи делегації. Наступним етапом до співпраці буде виїзд делегації ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» до м. Шяуляй Литовської Республіки з метою поглиблення співробітництва між закладами та участі в теоретичних та практичних заняттях з проблеми «Професійне навчання та перспективи співпраці між українськими та литовськими ПТНЗ».

   Дирекція Державного навчального закладу «Тернопільський центр професійно-технічної освіти» щиро вдячна за налагодження співпраці між ПТНЗ України та Литви, активну участь у конференції «Інноваційні проекти школи професійного навчання, бізнесу та торгівлі», яка пройшла на базі нашого навчального закладу.

 

 

 

Фотогалерея

Інші фото

Онлайн

На сайті 36 гостей та відсутні користувачі