УПА: цікаві факти, про які мало хто знає

-У середу, 31 жовтня 2018 року, в актовій залі навчального корпусу  класний керівник групи № 32 з професії «Кухар. Пекар. Офіціант» Цьох Андрій Володимирович  провів інформаційно-просвітницьку  виховну годину

на тему «Що варто знати про УПА: цікаві факти, про які мало хто знає».

Одним з найвизначніших українських осінніх свят є 14 жовтня - власне дата заснування Української Повстанської армії за рішенням політичного проводу ОУН для захисту мирного населення України від знущань німецької окупаційної влади.

Андрій Володимирович в цікавій, доступній, пізнавальній формі розповів про особливості створення та існування УПА – найбільший феномен української історії ХХ століття. Також присутнім було запропоновано відеофрагменти з тематики.

Загалом, військову службу в УПА в 1942—1954 роках пройшло понад 400 тисяч осіб. Статистика свідчить: Українська повстанська армія та підпілля ОУН не мали «буржуазного» характеру. Землероби переважали як серед місцевих, так і з-поміж немісцевих повстанців.

…УПА була формуванням, яке, за великим рахунком, не було потрібне нікому. Ні нацистам, ні комуністам, хоча всі вони з нею контактували. УПА була потрібна тим, кому була і є потрібною незалежна Україна. 

З 2015 року вояки УПА мають статус борців за незалежність України у ХХ столітті.

Фотогалерея

Інші фото

Онлайн

На сайті 28 гостей та відсутні користувачі