За досвідом до литовських освітян…

    Позаду 1000 кілометрів і ось – красуня Литва. Країна, зачаровує мальовничими лугами, блискучими очима озерець, золотом янтаря, народними ремеслами, живописом, пам’ятними звичаями та традиціями, дивоцвітом фольклору, багатовіковою історією, мовою, культурою. Все побачене тут назавжди вкарбується в пам’ять.

    Донедавна чужа і далека Литва – раптом стала такою близькою і рідною. І не дивно чому так: долі наших народів переплітаються, а в жилах пульсує прагнення до свободи та незалежності. Литовський народ щирим серцем вболіває за наше європейське майбутнє, і робив це протягом історії. На зорі нашої незалежності великими тиражами українською мовою литовці видавали «Історію України» та «Молитво-пісенник для дітей» у 1990 році. Не так давно Литовська Республіка перша відкрила двері своїх лікарень для наших героїв, яких жорстоко калічили «свої на своїй землі».
    Відкритість Литовської Республіки сприяє позитивним змінам в окремих сферах, так і суспільства в цілому. Литовці радо діляться досвідом у галузі професійно-технічної освіти. Нещодавно на запрошення директора центру професійної підготовки м. Шяуляй Литовської Республіки Саулюса Даргужаса педагоги ДНЗ «Тернопільський центр професійно-технічної освіти», ДПТНЗ «Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти», ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти»,  відвідали цю країну з робочим візитом. З 9 по 15 червня Шяуляйський центр професійної підготовки, а саме відділ Торгівлі та бізнесу організував теоретичні та практичні заняття на тему: «Професійне навчання і перспективи співпраці українських та литовських професійно-технічних навчальних закладів», а також відбулася дискусія за круглим столом «Литва і Україна, соціальне партнерство і співпраця у підготовці кваліфікованих кадрів».
    В рамках візиту відбулося ряд зустрічей. Делегація з України зустрілася з представниками комітету освіти, сейму, посольства України в Литві, міністерства освіти і науки, мером м. Шяуляй та єпископом.
    Учасники української делегації мали чудову можливість познайомитися з культурою, традиціями та історичними пам’ятками Литви. Програма складена організаторами зустрічі посприяла цьому. Ряд екскурсій дозволив побачити життя литовців з середини. У містечках Клайпеда та Паланга відкрили для себе красу литовських курортів та Балтійського моря, незліченну кількість легенд пов’язаних з пошуками янтаря. Екскурсія до легендарної «Гори хрестів» зворушила кожного, і допомогла задуматись про ціну Хреста в нашому житті.
    Яскраві враження залишила екскурсія до Вільнюса – столиці Литви. Місто древнє. Тепле. Привітне. Сповнене багатою історією та пам’яттю. Ще раз у Вільнюсі ми переконалися, що для кожного литовця пам'ять про героїв, які здобували незалежність є свята. Тут героїв знають на ім’я та з легкістю впізнають на фотокартках. Зворушила наш розум і серце екскурсія до музею КДБ. Холодні камери, жорстокі методи тортур, річки крові не рідко трапляються і на сторінках нашої історії, тому можна проводити багато паралелей з історією нашої Батьківщини. Мали можливість почути литовських народних пісень, сповнених журбою та болем, вони частина історії Литви.
    Багато вистраждала маленька Литва, але це все не марно. Ось вже 10 років перебуває країна в Європейському Союзі, і результат помітний. Вірю, що і наша країна буде процвітати, адже вона на це заслуговує. А дружня Литва надихатиме на нові успіхи та вдосконалення.
   

 

 

 

Фотогалерея

Інші фото

Онлайн

На сайті 14 гостей та відсутні користувачі