Широкомасштабна війна в Україні кидає багато викликів усім українцям незалежно від того, де вони проживають і до якої сфери життя належить їхня діяльність. Постали нові завдання і перед психологічними службами, які працюють задля підтримки ментального здоров’я дітей і дорослих.
Кожна людина має право на безкоштовне отримання психологічної допомоги під час війни оскільки це викликає стресові розлади травми які залишаються на все життя.
Щоб отримати таку допомогу потрібно звернутися :
Гарячі лінії для психологічної допомоги
• Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) відкрив гарячу лінію, на якій можна звернутися за підтримкою. Дзвінки безплатні: 0-800-300-155.
• Колцентр «ВартоЖити». Тут працює лінія кризового консультування. Отримати психологічну допомогу можна за номером 55-22 з 11:00 до 19:00 у будні.
• Національна психологічна асоціація надає консультації у телефонному режимі або через відеозв’язок. Послуга доступна для жителів усієї України за телефоном 0 800 100 102.
• Lifeline Ukraine – гаряча лінія, яка працює цілодобово. Звернутися по допомогу можна за номером 73-33 або написати повідомлення.
• Безплатні психологічні консультації надають на платформі Людина в біді за номером 0 800 210 160. У межах проєкту підлітки, батьки, а також вчителі можуть отримати безоплатні психологічні консультації у груповій формі.
Служба турботи про психічне здоров’я благодійного фонду «Право на захист» допомагає проживати війну, працює над подоланням психологічних наслідків війни та підвищенням обізнаності про стрес для цивільних. Фокус діяльності спрямований на внутрішньо- переміщених осіб, осіб без громадянства, біженців.
Громадська правозахисна організація «Ла Страда-Україна» працює для забезпечення ґендерної рівності, запобігання ґендерно зумовленому насильству, зокрема домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. Окрім того, підтримка надається дітям, підліткам та студентській молоді, які опинились у будь-яких складних життєвих ситуаціях. Дорослі можуть проконсультуватися з психологами, юристами, соціальними працівниками та соціальними педагогами щодо ситуацій, які стосуються дітей та порушення їхніх прав.
Просимо звертатися за допомогою у разі потреби цілодобово.